جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، روز گذشته خبر حضور 43 نفر از نمایندگان کارگران، کارفرمایان و نمایندگان مجلس در اجلاس بین المللی کار منتشر شد. بر این اساس قرار است این گروه بزرگ سفری چند روزه به سوئیس داشته باشند.

جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس

در این رابطه لیستی منتشر شده که نشان می دهد حجت الله عبدالملکی وزیر کار هم در این سفر حضور دارد. او این روزها به خاطر عملکردش مورد انتقاد رسانه ها و نمایندگان مجلس است.

این موضوع نقدها زیادی از سوی کاربران شبکه های اجتماعی را در پی داشت.

کاربران در فضای مجازی می گویند مسئولان این روزها وعده جراحی مالی و صرفه جویی در هزینه ها را می دهند اما یک هیئت 43 نفره از وزارت کار را برای شرکت در کنفرانس آنلاین به سوئیس فرستاده اند.

آنها به آنالیز هزینه های سنگین این سفر پرداختند و می گویند چرا باید چنین هزینه ای از بیت المال صورت بگیرد.

اما مشاور رسانه ای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در صفحه شخصی خود شرح داد: این اجلاس مهم ترین نشست جهانی در حوزه کار است که هرسال با حضور کشورهای مختلف در ژنو برگزار می گردد.

بهزاد مهرکش می گوید: در سال 2020 این اجلاس برگزار نشد و 2021 هم مجازی بود. در سال 2017 هیئت ایرانی 44 نفر، در سال 2018 تعداد 36 نفر و در سال 2019 تعداد 43 نفر در این اجلاس شرکت کردند.

او گفت: سال جاری هم این اجلاس مانند ادوار گذشته به صورت حضوری و مجازی برگزار خواهد شد و هیئت های کارگری و کارفرمایی به انتخاب خودشان و تعدادی هم از دولت و مجلس در آن حضور خواهد داشت.

سازمان بین المللی کار یکی از موسسات سازمان ملل متحد است که به امور کار و کارگران می پردازد. این سازمان در سال 1919 تاسیس شد و با هدف گردآوری دولت ها، کارفرمایان و کارگران برای مشخص استانداردهای کار، تدوین سیاست ها و برنامه ها جهت تامین نیازهای زنان و مردان شاغل هر سال نشست هایی را در ژنو یکی از شهرهای سوئیس برگزار می نماید و به مسائل کار و کارگران می پردازد.

ماموریت این سازمان، تاسیس و نظارت بر استانداردهای بین المللی کار به شکل مقاوله نامه ها و توصیه نامه های بین المللی است و مشارکت موثر کشورهای عضو در مباحث تخصصی منجر به تاسیس این استانداردهاست.

منبع: فرارو

به "جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جنجال اعزام 43 نفر از وزارت کار به سوییس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید