برگزاری رزمایش نظامی پاکستان و عربستان

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، منابع سعودی از برگزاری رزمایش نظامی میان این کشور و پاکستان موسوم به نسیم دریا 13 و محدوده این رزمایش خبر دادند.

برگزاری رزمایش نظامی پاکستان و عربستان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آمیتیس تک، خبرگزاری عربستان از رزمایش نظامی تحت اسم نسیم البحر 13 (نسیم دریا 13) با تمریناتی شامل تیراندازی با گلوله جنگی و موشک و با مشارکت نیروی هوایی سعودی اطلاع داد.

بر اساس این گزارش؛ این رزمایش تمرین دریایی دوجانبه بین نیروی دریایی پاکستان و نیروی دریایی سعودی در پاکستان است.

خبرگزاری عربستان از مکان و زمان این رزمایش خبر نداد، اما شبکه العربیه اعلام نمود که این رزمایش در دریای عرب در سواحل پاکستان و به مدت 10 روز برگزار می گردد.

بنابر اعلام خبرگزاری رسمی عربستان، نیروی هوایی عربستان برای نخستین بار در رزمایش نسیم دریا 13 حضور پیدا می نماید.

ساجر العنزی فرمانده عربستانی در این رزمایش تاکید نمود که این رزمایش شامل همه ابعاد عملیات دریایی شامل جنگ هوایی، سطحی و زیر سطحی، جنگ سایبری و مبارزه با مین می گردد.

وی در ادامه اضافه نمود: تشکیلات نیروی دریایی عملیات فرضی بسیاری انجام خواهند داد و تمرین هایی بر روی عرشه کشتی و تیراندازی با گلوله جنگی و موشک کشتی و جنگنده انجام می گردد.

خبرگزاری رسمی عربستان هم گزارش داد که نیروی هوایی این کشور با جنگنده های اف 15، در این رزمایش حضور دارد و با موشک هوا به سطح، اهدافی را در دریا هدف قرار می دهند.

این خبرگزاری یاری نیروی هوایی عربستان در این رزمایش را، برای تقویت و حمایت از استراتژی نظامی نیروی دریایی این کشور در همه حوزه های عملیاتی در دریای سرخ، منطقه خلیج فارس و دریای عرب اعلام نمود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "برگزاری رزمایش نظامی پاکستان و عربستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری رزمایش نظامی پاکستان و عربستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید