انتقال کرونا در هوای سرد از فاصله 8 متری

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، دانشمندان معتقدند وقتی ویروس کرونا در معرض نور آفتاب قرار نمی گیرد بیشتر زنده می ماند و می تواند در هوا شناور گردد تا افراد را از دور آلوده کند و به این ترتیب زمستان پیش رو می تواند سخت تر باشد.

انتقال کرونا در هوای سرد از فاصله 8 متری

طبق تحقیقات جدید ویروس کرونا در هوای سرد از فاصله 8 متری قابل انتقال است. محققان آلمانی طی تحقیقاتی در یک کشتارگاه به این موضوع پی بردند که ویروس کرونا در هوای سرد می تواند بیش از 8 متر در هوا معلق باشد و فرد آلوده به کرونا به دلیل هوای سرد کشتارگاه و جریان هوا در محیط بسته تا شعاع 8 متری خود، دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

این تحقیقات نگرانی هایی را مبنی بر اینکه محیط های سرد، انباشته و تاریک کارخانه ها و انبار ها شرایط ایده آل را برای انتشار ویروس کرونا ایجاد می نماید و نشان می دهد که هوای سرد بدون تغییر مکرر، همراه با شرایط کاری شدید، در گردش ذرات ویروس به مسافت های عظیم یاری می نماید.

دانشمندان معتقدند وقتی ویروس کرونا در معرض نور آفتاب قرار نمی گیرد بیشتر زنده می ماند و می تواند در هوا شناور گردد تا افراد را از دور آلوده کند و به این ترتیب زمستان پیش رو می تواند سخت تر باشد.

بسیاری از کاربران از این اتفاق ابراز نگرانی می نمایند و معتقدند با این اوصاف مردم در پاییز و زمستان موج شدیدتری از کرونا را تجربه خواهند کرد. این کاربران تنها راه کاهش احتمال ابتلا به کرونا را رعایت نکات بهداشتی و تردد کمتر در سطح شهر عنوان می نمایند.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید

به "انتقال کرونا در هوای سرد از فاصله 8 متری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال کرونا در هوای سرد از فاصله 8 متری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید