افغانستان، سقوط 4 شهرستان طی شبانه روز گذشته در حملات طالبان

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، رسانه ها در افغانستان به نقل از منابع محلی این کشور می گویند که دستکم چهار شهرستان طی شبانه روز گذشته در حملات طالبان سقوط نموده است.

افغانستان، سقوط 4 شهرستان طی شبانه روز گذشته در حملات طالبان

به گزارش تسنیم، بر اثر تشدید حملات طالبان چهار شهرستان در ولایت های زابل در جنوب، فراه در غرب و قندوز در شمال شرق افغانستان سقوط کردند.

ولایت زابل

مقام های امنیتی در افغانستان اعلام کردند که به دلیل تشدید حملات طالبان، شهرستان ارغنداب در ولایت زابل در حملات طالبان سقوط نموده است و مرکز اداری آن به جای دیگری منتقل شده است.

طالبان مدعی شد که با خروج نیروهای امنیتی از این شهرستان، کنترل تمام مناطق ارغنداب را در اختیار گرفته است.

ولایت زابل، یازده شهرستان دارد که پیش از این به دلیل تهدیدات امنیتی و حملات گستردۀ طالبان، مراکز شهرستان های اتغر، نوبهار، میزان و دایچوپان به مکان های دیگری انتقال یافته اند.

گفته می گردد که اکنون درگیری ها در کمبربند امنیتی شهرستان قلات در ولایت زابل ادامه دارد.

ولایت قندوز

منابع محلی در ولایت قندوز در شمال شرق افغانستان نیز گفته اند که بازار شهرستان علی آباد در این ولایت در حملات طالبان سقوط نموده است.

محمدیوسف ایوبی رئیس شورای ولایتی قندوز نیز به روزنامه اطلاعات روز گفته است که در درگیری ها با طالبان در بازار علی آباد دستکم 15 نیروی امنیتی کشته شدند.

وی اظهارداشت که اکنون درگیری در اطراف ساختمان های فرمانداری و فرماندهی پلیس علی آباد ادامه دارد.

ولایت قندوز از ولایت های ناامن افغانستان محسوب می گردد.

ولایت فراه

مقامات محلی همچنین در ولایت فراه در غرب افغانستان به رسانه ها گفته اند که شهرستان های لاش و جوین و پشت رود در این ولایت از کنترل نیروهای دولتی خارج شده اند.

شاه محمود نعیمی عضو شورای ولایتی فراه به رسانه ها گفته که بیش از 300 نفر از طالبان با 80 خودرو به شهرستان لاش و جوین شب گذشته حمله کردند.

وی اضافه نمود که ارتباط با این شهرستان قطع است و احتمال سقوط آن جود دارد.

از سوی دیگر، گفته می گردد که طالبان از شب گذشته به شهرستان پشت رود نیز حمله نموده اند و درگیری در این شهرستان ادامه دارد.

شهرستان لاش و جوین در فاصله 90 کیلومتری غرب شهر فراه و هم مرز با ایران است و پشت رود نیز در فاصله 20 کیلومتری در شمال شرق شهر فراه موقعیت دارد.

منبع: عصر ایران

به "افغانستان، سقوط 4 شهرستان طی شبانه روز گذشته در حملات طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، سقوط 4 شهرستان طی شبانه روز گذشته در حملات طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید