اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس و خشم عراقی ها

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک، سفیر انگلیس در بغداد مجددا در اظهاراتی مداخله جویانه و خارج از عرف دیپلماتیک، از بروز درگیری مسلحانه قبل و بعد از انتخابات سخن گفت که واکنش عراقی ها را به دنبال داشت.

اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس و خشم عراقی ها

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آمیتیس تک به نقل اخبار العراق، استفان هیکی سفیر انگلیس در بغداد در ادامه اظهارات مداخله جویانه خود در عراق مدعی شد: امنیت و ثبات در عراق تا زمانی که گروه های مسلح خارج از کنترل دولت وجود دارند، محقق نخواهد شد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ آمیتیس تک بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ آمیتیس تک بخوانید. (کلیک کنید)

وی در تبادل نظر با برنامه بازی قدرت ادعا کرد: دولت عراق باید کنترل کامل بر هر سلاح در سرزمین عراق داشته باشد. انگلیس با طرف های عراقی درباره کاهش تنش رایزنی می نماید. بعید نمی دانیم که درگیری مسلحانه در عراق قبل از انتخابات آینده و پس از آن رخ دهد و این احتمال وجود دارد.

هیکی مدعی شد: دولت عراق باید امنیت فعالان و تظاهرات کنندگان و نیز رای دهندگان را تامین کند زیرا بدون امنیت و ثبات انتخاباتی شفاف در عراق برگزار نخواهد شد.

این اظهارات مداخله جویانه خشم عراقی ها را به دنبال داشت.

کاطع الرکابی عضو ائتلاف دولت قانون عراق به رهبری نوری المالکی در واکنش به این مواضع بیان نمود: احزاب سیاسی عراق از اظهارات اخیر استفان هیکی سفیر انگلیس مبنی بر بروز درگیری مسلحانه قبل و بعد از انتخابات پارلمانی آینده، خشمگین هستند.

الرکابی اضافه نمود که این اظهارات سفیر انگلستان غیر مسؤولانه است و ما از آن تعجب می کنیم زیرا به دور از واقعیت است و عراق دوره درگیری داخلی را پشت سر گذاشته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس و خشم عراقی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات مداخله جویانه سفیر انگلیس و خشم عراقی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید