استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می نماید

به گزارش وبلاگ آمیتیس تک به نقل از ای بی سی، پس از فوت 23 نفر در نروژ در پی تزریق واکسن کووید 19 شرکت فایزر و انتشار هشدار توسط دولت این کشور، اکنون مقامات استرالیا در جستجوی اطلاعات بیشتری درباره این واکسن هستند.

استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می نماید

طبق اخبار منتشر شده تا به امروز 23 مورد مرگ افراد سالمند در نروژ پس از دریافت واکسن فایزر ثبت شده است. کالبد شکافی نشان داد 13 مورد آن به عوارض جانبی ناشی از تزریق واکسن مربوط است. این در حالی است که آژانس دارویی نروژ هفته گذشته خاطرنشان کرد در کل 29 مورد عارضه جانبی پس از تزریق واکسن مذکور ثبت شده که 13 مورد فوتی نیز جزو آنها می باشد.

تمام موارد فوتی مربوط به افراد بالای 80 سال و در خانه های سالمندان روی داده است. اکنون پزشکان این کشور اسکاندیناویایی باید دریافت نمایندگان واکسن فایزر را به دقت آنالیز نمایند.

این در حالی است که دولت استرالیا تا به امروز 10 میلیون دوز از واکسن فایزر سفارش داده است. به همین دلیل گرگ هانک وزیر بهداشت فدرال این کشور خاطرنشان کرد به سرعت مشغول جستجو برای اطلاعات بیشتری در این باره است.

او گفت: امروز با مقامات بهداشتی استرالیا تماس گرفتم و از آنها درباره شرکت و همچنین سازمان قانونگذار پزشکی نروژ اطلاعات بیشتری خواستم. ماریسا پاین وزیر امورخارجه به دپارتمان امورخارجه و تجارت دستور داده تا در این خصوص به طور مستقیم از دولت نروژ مشاوره دریافت نمایند.

این درحالی است که تا به امروز حدود 33 هزار نفر در نروژ در مقابل کووید 19 واکسینه شده اند. سازمان قانونگذار پزشکی این کشور تب و حالت تهوع را به عنوان مواردی ذکر نموده که به مرگ بعضی بیماران سالمند با شرایط سلامتی شنماینده منجر شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا درباره واکسن فایزر تحقیق می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید